christmas 3026688 1920 - 5 rzeczy, które pomogą Ci przeżyć Święta wyjątkowo.
Życie

5 rzeczy, które pomogą Ci przeżyć Święta wyjątkowo.


Pada śnieg, pada śnieg… no jeszcze  nie pada, ale to nie przeszkodzi nam w przeżyciu wspaniałych i wyjątkowych Świąt. Co roku staramy się, by właśnie te najbliższe święta były najpiękniejsze, szczególne i bajeczne. W co wkładamy najwięcej wysiłku? Hmm, każdy z nas musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sam i zastanowić się, czy ten wysiłek rzeczywiście pomaga w lepszym przeżyciu Bożego Narodzenia.

Znamy, wiemy, rozumiemy, a co roku ciągle to samo. Gonitwa z czasem, nerwowe spojrzenia, podniesiony często głos, po co ?

Bóg się rodzi.

Dla Ciebie! Wiesz, że każdy dzień Twojego życia może być Bożym Narodzeniem? Każde uczynione dobro, pomoc, powstanie z upadku czy nawet wdzięczność za dobry sen, to wszystko jest jak Boże Narodzenie w Twojej codzienności. O to chodzi w życiu, by z Bogiem świętować każdy dzień. Jasne, że to nie łatwe, ale nie niemożliwe.

A w Wigilię:

1. Nie narzekaj.

Serio, nie warto. Dbaj o swoje zdrowie i innych. Pochwal, zachwyć się, umartw jeśli trzeba, ale nie marudź. To dzień radości, a nie obnoszenia swoich rozczarowań czy oczekiwań. Nie pozwól, by jakieś nieistotne niedoskonałości zepsuły ten czas. I weź się nie martw, no !

2. Traktuj innych wyjątkowo.

Pomyśl, że Wigilia to urodziny każdego, kto w niej uczestniczy, także Twoje. Jezus chce przychodzić do Ciebie jako największy z możliwych darów. Więc skoro Prezent, to urodziny. Fajnie nie? Ta myśl może pomóc Ci choć troszkę coś pozmieniać. Kiedy spotykamy się raz do roku z bliskimi, warto obdarzyć każdego ciepłym słowem. W czasie urodzin spotykamy się, by świętować radość z faktu że ktoś jest. Cieszymy się, że jest obecny w naszym życiu. Zostaw więc w urodziny Jezusa na boku swoje racje, przekonania czy antypatie. Uciesz się z życia każdego, kto z Tobą zasiada do Wigilijnego stołu. Jego życie to powód do radości. A Twój uśmiech i dobre słowo może przemienić najbardziej zamknięte serce. To w końcu czas cudów !

3. Rozmawiaj. 

Spróbuj z każdym obecnym  wymienić chociaż kilka zdań. Młodszych warto dopytać o ich pasje, nowe zainteresowania, wesprzeć swoim słuchaniem. Dać odczuć, że ważne jest to, co mówią. Starszym zaproponować podanie wigilijnych dań, zatroszczyć się o ich samopoczucie, uśmiechnąć się. To wszystko takie proste, prawda?

4. Zgub gdzieś telefon.

Wyłącz, nie ładuj, najlepiej schowaj i zapomnij – cokolwiek. Niemożliwe? No tak, przecież trzeba wysłać te wszystkie formalne i mniej formalne życzenia. Powiem Ci, że nie trzeba! Zadzwoń wcześniej albo złóż życzenia następnego dnia. Najważniejsze osoby są teraz obok Ciebie i zatroszcz się o nie! To Twoi najbliżsi. Pozwól sobie i całej reszcie świata świętować w spokoju. I co? Wyłączysz?

5. Śpiewaj

Zaproponuj wspólne śpiewanie kolęd. Tak, właśnie Ty i nie ważne, że nie umiesz śpiewać. Zacznij i wszyscy się dołączą. A może by tak rozdawać prezenty tylko wtedy, gdy ktoś wyśpiewa kolędę? Z pewnością będzie to bardzo integrujące.

Oczywiście możesz zrobić o wiele więcej i zupełnie innych fajnych rzeczy. Boże Narodzenie to najlepsza okazja do wzmocnienia rodzinnych więzi. Czas, który warto wykorzystać najlepiej jak się da. Nie musimy wspominać tylko tych naszych wyjątkowych Świąt z dzieciństwa. Ulegać sentymentom i oddawać sie wspomnieniom. Nasze Boże Narodzenie uczyńmy takim, do jakiego tęsknimy. Dziś rodzi się Bóg dla Ciebie, dla nas. Dziś mamy okazję uczynić ten dzień najwspanialszym.

Pięknego świętowania !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: